Zgarniacz powierzchniowy Z3900

Niezawodne i efektywne urządzenie wspomagające zgarniacz denny Zickerta.

Zgarniacz powierzchniowy Z3900 Zgarniacz Z-3900 służy do efektywnego usuwania kożucha z powierzchni osadnika. Zgrzebło zgarniacza zbierające osad do rynny uchylnej jest jedynym elementem tego urządzenia które pracuje w wodzie!

Ponieważ zgarniacz prostokątny Z-3900 współpracuje z rynną uchylną Z-6300, efektem jego działania jest większa procentowa zawartość suchej masy w odbieranym osadzie! Rozwiązanie firmy Zickert przewyższa pod tym względem większość innych tego rodzaju urządzeń. Zgarniacz można z łatwością adaptować do osadników różnego typu także już istniejących. Jest on prosty w montażu i łatwy w obsłudze. Zgarniacz prostokątny może zbierać osad z całej powierzchni osadnika lub z jego wybranej części. Prosta i solidna konstrukcja, mała ilość części ruchomych oraz energooszczędny napęd oznaczają niskie koszty pracy. Gwarantują też pewne i bezawaryjne działanie przez lata! Te zalety sprawiły, że zgarniacze Zickerta są znane i szeroko stosowane w oczyszczalniach komunalnych i przemysłowych na całym świecie. Pracują m.in. w piaskownikach, osadnikach wstępnych i wtórnych oraz na flotacji.

Zgarniacz powierzchniowy Z-3900 – nowa technologia usuwania osadu.

Zgarniacz powierzchniowy Z3900 składa się z suwnicy mostowej, która biegnie wzdłuż linii środkowej osadnika. Jest ona umocowana na belkach nośnych, przytwierdzonych do ścian lub korony osadnika. W centrum suwnicy jest umieszczony wózek jezdny, do którego zostało podwieszone zgrzebło zgarniacza.

Zgarniacz prostokątny Z-3900 charakteryzuje się cykliczną pracą zgrzebła, które wykonuje ruch posuwisto-zwrotny. Jest ono przesuwane za pomocą opatentowanego łącza napędzanego agregatem hydraulicznym lub – podobnie jak zgarniacz radialny – silnikiem elektrycznym.

Obrotowe zawieszenie zgrzebła pozwala na jego podnoszenie i opuszczanie. W pozycji opuszczonej przesuwa ono osad w kierunku rynny uchylnej. W drodze powrotnej podnosi się o 90°, wychodząc ponad powierzchnię wody. W czasie jednego posuwu zgrzebło wykonuje drogę 375 mm ze średnią prędkością 1 m/min. Prędkość pracy jest regulowana i może być ustawiona odpowiednio do potrzeb. W naszej ofercie dostępny jest, również zgarniacz piasku i zgarniacz łańcuchowy.

Specyfikacja techniczna (urządzenie chronione patentem)

Zastosowanie: prostokątne osadniki w oczyszczalniach komunalnych, przemysłowych i w zakładach uzdatniania wody.

Zakres działania: wszystkie rodzaje osadów. Wymiary maksymalne: długość 2–80 m, szerokość 0,5–12 m, pow. zgarniania 750 m2.

Powierzchnia czynna: zbiera osad z całej powierzchni osadnika. Jedynie początkowy odcinek długości ok. 5 cm na wlocie nie jest objęty jego pracą.

Wymagania: korona osadnika powinna być o 400 mm wyższa od poziomu wody. Maksymalne wahania poziomu wody w osadniku ±25 mm.

Napęd: silnik elektryczny lub agregat hydrauliczny.

Materiał: szwedzka stal nierdzewna SS 2333 lub kwasoodporna SS 2343.

Główne zalety zgarniacza Z-3900

  • Niewielka ilość części ruchomych
  • Duża niezawodność
  • Minimalne koszty obsługi i serwisu
  • Wszystkie części pracują ponad poziomem wody
  • Nie zakłóca procesu sedymentacji
  • Łatwy montaż i prosta obsługa
  • Łatwa adaptacja w istniejących osadnikach Ustawna prędkość posuwu
  • Energooszczędny napęd