Syfon Z6600

Unikalny system odbioru osadu z osadników bez lejów osadowych. Niezawodne urządzenie pracujące bez pomp i części ruchomych.

Syfon Z-6600 jest nowym, opatentowanym hitem szwedzkiej firmy Zickert, oświatowego lidera w dziedzinie produkcji urządzeń do mechanicznego usuwania osadów. Urządzenie to działa na zasadzie lewara, zapewniając równomierny pobór osadu dennego. Odprowadzany osad charakteryzuje się stałą, wysoką zawartością suchej masy! Syfon jest łatwy do zainstalowania i prosty w obsłudze. Nie posiada żadnych części ruchomych. Wszystkie elementy Syfonu są wykonane z wysokogatunkowej szwedzkiej stali nierdzewnej. Oznacza to niskie koszty eksploatacji i bezawaryjną pracę przez wiele lat!

Syfon Z-6600 – genialnie prosty i skuteczny system odbioru osadu.

Syfon Z-6600 służy do równomiernego odbioru osadu z osadników prostokątnych. Jest on używany zarówno w małych jak i w dużych osadnikach o wydajności do 750 m/h. Urządzenie to jest produkowane przez firmę Zickert od 1992 roku. Syfon działa na zasadzie lewara wodnego. Składa się z koryta zbiorczego i szeregu rur ustawionych prostopadle do dna osadnika. Ilość i średnica rur zależy m.in. od szerokości osadnika oraz ilości produkowanego osadu. Pobierają one osad denny dzięki różnicy poziomów wody w osadniku i korycie. Syfon Z-6600 jest energooszczędnym „odkurzaczem” pracującym sprawnie i bezobsługowo. Wydajność systemu można łatwo regulować za pomocą ustawnej przegrody w korycie zbiorczym. W osadnikach o zmiennej wydajności praca Syfonu jest wspomagana sprężonym powietrzem. Przewody powietrza, wyposażone w zawory regulacyjne są doprowadzone do każdej z rur. Syfon jest projektowany indywidualnie, w zależności od potrzeb Klienta i parametrów technicznych oczyszczalni.

Eliminuje budowę lejów
Syfon Z-6600 można z powodzeniem stosować w osadnikach bez lejów osadowych. Jest to ważny atut tego urządzenia ponieważ wykonanie lejów jest często bardzo kosztowne i pracochłonne.

Sterowanie i regulacja pracy
Urządzenie pracuje w pełnej automatyce. Szafka sterownicza reguluje podawanie powietrza i pracę pompy.

Parametry od których zależy wydajność Syfonu to:

 • wydajność osadnika
 • ilość produkowanego osadu
 • zawartość suchej masy w odbieranym osadzie
 • zawartość zawiesiny na wyjściu
 • wysokość osadu

Rozwiązanie z zanurzalną pompą do odprowadzania osadu zainstalowaną w korycie odpływowym. Wydajność i wysokość podawania pompy jest dobierana indywidualnie, w zależności od aktualnych potrzeb. Pompa jest wyposażona w grzałkę antykondensacyjną i inne zabezpieczenia gwarantujące sprawność i bezawaryjność.

Syfon Z-6600 montuje się w łatwy sposób do ściany osadnika na wylocie ścieków. Zajmuje to zwykle jeden dzień pracy. Jest on niezwykle prosty w obsłudze a koszty jego eksploatacji są minimalne. Z-6600 pracuje na zasadzie lewara. Jego wydajność można łatwo regulować za pomocą ustawnej przegrody w korycie odpływowym.

Specyfikacja techniczna (urządzenie chronione patentem)

Zastosowanie: prostokątne osadniki w oczyszczalniach komunalnych i przemysłowych oraz w ZU.

Wydajność: zależna m.in. od wymiarów osadnika. Możliwość regulacji za pomocą ustawnej przegrody w korycie.

Parametry: projektowane indywidualnie w zależności od aktualnych wymiarów osadnika oraz typu i ilości osadu. Firma dobiera optymalne rozwiązanie biorą pod uwagę specyficzne wymogi Klienta.

Zasada działania: Syfon działa na zasadzie lewara wodnego.

Materiał: wykonanie w całości ze szwedzkiej stali nierdzewnej SS 2333 lub kwasoodpornej SS 2343.

Opcje: szafka sterownicza do regulacji podawania powietrza. Gotowe połączenia do kompresora.

Urządzenia dodatkowe: Syfony Z-6600 współdziałają ze zgarniaczami dennymi Z-2000. W efekcie otrzymuje się równomierną produkcję i odbiór gęstego osadu! Do efektywnego zgarniania osadu powierzchniowego służy zgarniacz górny Z-3600 z rynną uchylną Z-6300.

Główne zalety Syfonu Z-6600

 • Eliminuje potrzebę budowy lejów
 • Obniża koszt budowy osadnika
 • Niskie zużycie energii
 • Regularny odbiór osadu o stałej zaw. suchej masy
 • Pełna automatyzacja procesu
 • Łatwy montaż i prosta obsługa