Przykrycia hermetyczne Cover Z6000

Niezawodne, ekonomiczne i wydajne przykrycia hermetyczne.

Nordic Water ZICKERT oferuje hermetyczne przykrycia osadników dla oczyszczalni ścieków zlokalizowanych w pobliżu strefy zamieszkania. Zastosowanie przykryć Cover Z6000 wraz z filtrem katalitycznym powietrza pozwala na uniknięcie kosztowych inwestycji i podnosi komfort pracy załogi. Przykrycia hermetyczne to skuteczny środek zapobiegający emisji odoru oraz innych substancji lotnych z osadników.

Pokrycia hermetyczne Cover Z6000 zmniejszają korozję i utratę ciepła oraz zwiększają bezpieczeństwo pracy eliminując ryzyko wpadnięcia do osadnika. Cover Z6000 podnosi zdecydowanie estetykę miejsca pracy. W przypadku osadników w zakładach uzdatniających wodę pitną spełniony jest również aspekt higieniczny. Membrany przykryć hermetycznych można łatwo ściągać w celu ich obustronnego umycia.

Cover Z6000 stworzono z myślą o zbiornikach prostokątnych. Przykrycie składa się z membrany wykonanej z PCV i poliestru oraz profili aluminiowych umieszczonych w poprzek zbiornika.

Konstrukcja jest prosta i mocna, zaprojektowana tak, by znieść obciążenie pokrywy śnieżnej i umożliwić bezpieczne stąpanie po niej. Membrana jest odporna na promieniowanie UV i zabezpieczona przed wzrostem glonów. Jest to pokrycie o bardzo niskim profilu, co minimalizuje ilość powietrza, którą trzeba będzie oczyścić. W efekcie do oczyszczania powietrza wystarczają mniejsze i oszczędniejsze filtry.

Cover Z6000 w połączeniu z naszym systemem oczyszczania powietrza – OCS, Odour Control System (System Zwalczania Odorów) – stanowi rozwiązanie powszechnego problemu związanego z lokalizacją oczyszczalni ścieków na terenach zamieszkałych. OCS to wysokowydajny filtr węglowy nowej generacji do oczyszczania powietrza.

Metalowe profile są mocne i lekkie, co ułatwia ich instalację i konserwację. Częścią systemu jest mechanizm linowy, który umożliwia łatwe ściąganie i naciąganie membran. Dodatkową opcją wyposażenia modelu Z6000 jest grubsza membrana izolacyjna stanowiąca barierę termalną zapobiegającą utracie ciepła. Pokrywa jest podzielona na segmenty i dostosowywana do gabarytów istniejącego zbiornika.

Specyfikacje techniczne Z6000

Zastosowanie: Osadniki prostokątne

Szerokość: Dwa warianty. Max. 6 m szeroka (Z6006) i max. 12 m szeroka (Z6012)

Profile: Aluminiowe 6063F25-T6, anodowane 20 μm

Membrana: PCV z włóknem poliestrowym. Powłoka nawierzchniowa z lakieru akrylowego (odporny na UV)

Opcje: Membrana zbrojona wytrzymująca duże obciążenia przez pokrywę śnieżną Z6000S, grubsza membrana izolacyjna przeciw utracie ciepła Z6000I, wzierniki ispekcyjne

Zestawienia: Może być zestawiona ze zgarniaczem powierzchniowym Z3900 i innymi urządzeniami produkcji ZICKER

Właściwości Cover Z6000

  • Prosta, lekka i solidna konstrukcja
  • Estetyczny wygląd
  • Ekonomiczne rozwiązanie
  • Łatwe w montażu i do utrzymania (możliwość łatwego zdejmowania membran do ich obustronnego mycia)
  • Odporność na korozję i promieniowanie UV
  • Długowieczność
  • Niepalna konstrukcja
  • Proste dostosowanie do każdedgo osadnika